Od tysięcy lat są wiernymi przyjaciółmi ludzi. Budzą podziw i szacunek. Ich dzielność oraz waleczność zakończyły niejedną, ważną bitwę, a imiona niektórych zapisały się wielkimi literami na kartach historii. Konie. Legenda, która stała się inspiracją dla wykonanej z najwyższej jakości kruszców kolekcji biżuterii Chevalier od marki La Marqueuse.

Założycielki marki La Marqueuse, Urszula Dmowska i Jagoda Tarkowska, stworzyły kolekcję wyjątkowej biżuterii inspirowanej końmi i jeździectwem. Od lat towarzyszący człowiekowi motyw nabrał zupełnie nowego wymiaru. Jeszcze wczoraj podziwialiśmy niestrudzonego kompana człowieka na kartach wielkich dzieł literackich, a dzisiaj odnajdujemy go jako inspirację w ręcznie wykonanej z najwyższej jakości materiałów biżuterii. Chevalier jest opowieścią o ogromnej i odwzajemnionej miłości człowieka do koni.

Do stworzenia samej kolekcji Chevalier projektantki wykorzystały szlachetny kruszec, jakim jest złoto, zarówno w białej jak i złotej odsłonie. Kolczyki i bransoletki uwodzą delikatnością oraz finezją z zarysowanym motywem wędzidła. Z kolei, w pierścionkach i zawieszkach całości dopełniają brylanty. Wszystkie elementy Chevalier oraz pozostałych kolekcji marki są wykonane ręcznie przez najwyższej klasy rzemieślników, dzięki którym projekty od La Marqueuse są rękodziełami sztuki. Delikatna biżuteria z kolekcji Chevalier doskonale sprawdzi się zarówno w oficjalnych jak i casualowych zestawieniach. Żółte i białe złoto odnajdą się w różnorakich połączeniach kolorystycznych, a doskonale znany każdemu miłośnikowi jeździectwa motyw wędzidła jedynie doda charakteru i uroku każdej stylizacji.