O ile to, jak rodzą się pomysły na biżuterię La Marqueuse, pozostaje naszą tajemnicą, o tyle nigdy tajemnicą nie jest pochodzenie kruszców i kamieni, których używamy do jej produkcji.

Autentyczność i jakość sprzedawanych kamieni szlachetnych poświadczamy specjalnym certyfikatem. Diamenty czy perły opisujemy stosując międzynarodowe standardy oceny kamieni. Dzięki temu masz pewność, że nasz certyfikat będzie honorowany od Los Angeles po Tokio.

Certyfikaty La Marqueuse opatrują swym podpisem Urszula Dmowska-Gęsiorek i Jagoda Tarkowska. Obie są Ekspertkami Diamentów, dyplomowanymi przez Instytut Gemmologii HRD w Antwerpii, a także członkiniami Klubu Absolwentów HRD. Urszula jest ponadto, od ponad 10 lat, Rzeczoznawcą i Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich w Warszawie, rekomendowanym również do oceny pereł i substancji organicznych, a także wyrobów jubilerskich i monet.

„W ocenie diamentów nie ma kompromisów. Nasze kamienie muszą spełniać wysokie standardy pod względem jakości oraz etyki pochodzenia”

Urszula Dmowska-Gęsiorek
Ekspertka Diamentów

Do diamentów o masie ponad pół karata dołączamy też certyfikat jednego z najbardziej renomowanych międzynarodowych instytutów gemmologicznych: Hoge Raad voor Diamant (HRD), Gemological Institute of America (GIA) lub International Gemological Institute (IGI). Jeśli sobie tego życzysz, na rondyście takiego kamienia możemy laserowo wygrawerować unikatowy numer identyfikacyjny, który będzie trwale potwierdzał jego tożsamość. Wiarygodność certyfikatów możesz zweryfikować na stronach internetowych instytutów (linki do nich znajdziesz pod tym tekstem).

Certyfikację biżuterii przeprowadzamy zgodnie z wymogami i zaleceniami CIBJO – The World Jewellery Confederation. Dobrowolnie stosujemy się do określonych przez tę organizację zasad uczciwego handlu, dbając w ten sposób o ochronę zaufania publicznego do całej branży. O standardach klasyfikacji i nazewnictwa diamentów, kolorowych kamieni szlachetnych, pereł i metali szlachetnych możesz przeczytać w Niebieskich Księgach CIBJO

Marka La Marqueuse została też wyróżniona Znakiem Jakości Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich. Dla naszych Klientów to gwarancja najwyższego poziomu usług jubilerskich i gemmologicznych. Potwierdza on również, że zajmujemy się rzemiosłem jubilerskim i dajemy rękojmię najwyższej jakości oraz niegnanej postawy zawodowej i etycznej.

Chcesz wiedzieć więcej o certyfikacji diamentów, przejdź na strony instytutów gemmologicznych, których certyfikaty dołączamy do największych kamieni:
HRD: https://www.hrdantwerp.com/en
GIA: http://www.gia.edu
IGI: http://www.igiworldwide.com

Sprawdź certyfikat instytutu GIA