Dbamy o najdrobniejszy szczegół Twojej biżuterii, również o pochodzenie kamieni, z których ją tworzymy.

Bo wiemy, że jesteś wrażliwa. Na piękno i los drugiego człowieka.

Kamienie jubilersko szlachetne nie zawsze są szlachetne społecznie. Na rynku nie brakuje diamentów wydobywanych przez ludzi zatrudnionych w niewolniczych warunkach. Głodowe pensje, ciągłe narażanie życia i zdrowia, brak jakichkolwiek praw pracowniczych. Na tym wyzysku bogacą się szefowie mafii, ale i przywódcy niedemokratycznych państw, rebelianci czy terroryści.

Wydobycie i nielegalna sprzedaż diamentów stała się sposobem na finansowanie wojen, w których giną tysiące niewinnych osób. Stąd takie kamienie często nazywa się krwawymi. Choć bywają równie piękne jak te z legalnego źródła, kryją się za nimi ból, łzy i tragedia. Dlatego, gdy kupujesz diamenty, zawsze pytaj o ich pochodzenie.

Kamienie używane w La Marqueuse posiadają certyfikat Procesu Kimberley. To sposób weryfikacji pochodzenia nieoszlifowanych, surowych diamentów, wprowadzony rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Proces ich wydobycia, transportu i sprzedaży podlega międzynarodowej kontroli.
Na rynku nie ma doskonalszego rodowodu!

Certyfikat Procesu Kimberley jest odpowiednio zabezpieczony na wypadek fałszerstwa, posiada unikalną numerację oraz dokładny opis kamieni. Wszyscy dostawcy diamentów La Marqueuse dają gwarancję przestrzegania etyki biznesowej i obowiązujących przepisów, w tym ochrony praw człowieka.

Diamenty kupujemy dla Ciebie wyłącznie na rynku pierwotnym w Antwerpii. Nie korzystamy z usług komisów, lombardów i skupów by wyeliminować ryzyko użycia kamieni skradzionych czy przemyconych.

Szlifujemy je również u antwerpskich mistrzów, choć bywa, że surowe diamenty wysyłane są do innych ośrodków jubilerskich. Na mapie świata są bowiem centra specjalizujące się w szlifowaniu określonego typu kamieni lub sposobie ich obróbki.

Pracę szlifierzy ocenia się w czterostopniowej skali: od szlifu poprawnego po doskonały. Z angielska mamy więc stopnie: Fair, Good, Very Good i Exelent. W La Marqueuse używamy wyłącznie dwóch ostatnich. Precyzyjne szlify nadają bowiem diamentom wartości i wydobywają ukryte w nich piękno. Kunsztownie przygotowane kamienie trafiają do naszego Atelier w Warszawie. Tu polscy mistrzowie złotnictwa misternie osadzają je w biżuterii zaprojektowanej tak, by dodawać blasku pięknym chwilom w Twoim życiu.Biżuterię La Marqueuse tworzymy dla Ciebie z najwyższą troską o każdy detal. Od momentu wydobycia diamentu po chwilę, gdy zakładasz go na siebie.